Symulatory obrabiarek CNC

Eureka G-kod

Zwiększ produktywność, unikaj kolizji.

Symulator Eureka pozwala na wykonanie kompletnych symulacji 3D obrabiarek poprzez prosty i intuicyjny interfejs graficzny, zaczynając od G-kodu.

Eureka pomaga uniknąć ryzyka uszkodzenia drogich przedmiotów obrabianych, osprzętu i narzędzi a nawet awarii maszyny CNC z powodu błędów programistycznych.

Dzięki możliwości dostosowania do maszyny i użytkownika, wiele firm produkcyjnych wybrało program Eureka jako swoje własne oprogramowanie do weryfikacji i jako rozwiązanie dla swoich klientów.

Eureka obsługuje wszelkiego rodzaju maszyny i dowolny kontroler na rynku,m.in takie jak: Heidenhain, Fanuc, Siemens, Num, OSAI, Z32, Fidia, Selca. Inne kontrolery można łatwo zintegrować na żądanie.

Przykład działania symulatora obrabiarki oraz porównanie z pracą rzeczywistej maszyny pokazano na filmie poniżej:

Cechy

  • EurekaCloud

Zdalny serwer umożliwiający zdalną symulację i pracę z projektami w chmurze. Wystarczy przesłać pliki symulacji do udostępnionego folderu i EurekaCloud wykona całe zadanie. Więcej o EurekaCloud w prezentacji PDF:  Aplikacja symulacji w chmurze.

  • Wytwarzanie

Symulacja dla wielu elementów (przedmiotów obrabianych), wielu palet i obróbki w wielu bazach i punktach obróbczych, łącznie z wymianą narzędzi i cyklami pomiarowymi.

  • Maszyny wielokanałowe i frezarko-tokarki

Symulacja wielokanałowych frezarko-tokarek z kanałami działającymi niezależnie, synchronizowanymi oraz wszystkie procedury dla 5 osi ciągłych (i więcej osi!).

  • Szkolenia i edukacja

Eureka jest użytecznym narzędziem do szkolenia nowych pracowników i do nauki programowania ISO jeśli rzeczywiste maszyny nie są dostępne lub nie chcemy ich blokować na czas nauki.

  • Analiza wyników

Program analizuje i porównuje model obrabiany po symulacji z półfabrykatem, pokazując obszary poniżej i poza tolerancją.

  • Optymalizacja

Eureka analizuje wyniki obróbki w celu usunięcia błędów, zmniejsza czas produkcji i pozwala na generowanie czasowych raportów podsumowujących.

  • Eureka Mobile

Dzięki EurekaMobile każda symulacja wykonana przez program Eureka do wirtualnej obróbki może być przeglądana i analizowana w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Warto sprawdzić: